Beskrivelse
Philips WarmGlow LED-lamper kan dæmpes til de varme toner, du er vant til fra traditionelle lyskilder og giver derfor en ny oplevelse, når det kommer til dæmpbare LED-lamper. Du kan skifte fra funktionel belysning til en indbydende, hyggelig atmosfære.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Retningsreflektor |
| Fatning | GU10 |
| Glastype | Klart |
| Lyskilde overfladebehandling | Klar |
| Dæmpbar | Kun med specielle lysdæmpere |
| Materiale i lampen | Glas |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Flere funktioner | Dæmpbar, WarmGlow |
| Effektfaktor | 0,88 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 6,2 W |
| Watt-ækvivalent | 80 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | F |
| Nominel spidsintensitet | 950 cd |
| EAN/UPC - Produkt | 8718699774097 |
| Egenvægt | 0,05 kg |
| Totalvægt | 0,07 kg |
| Højde | 12,7 cm |
| Længde | 5,3 cm |
| Bredde | 6,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929002065903 |
| Højde | 5,6 cm |
| Bredde | 5 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 25.000 timer |
| Lysegenskaber | |
| Diffusionsvinkel | 36° |
| Farvegengivelsesindeks | 90 |
| Farvetemperatur | 2200-2700 K |
| Nominel lysstrøm | 575 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 922-927 | CCT på 2200K-2700K |
| Virkningsgrad | 92 lm/W |
| EAN | 8718699774097 |
| EOC | 871869977409700 |
| Længde | 5,6 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 387456 |