Beskrivelse
Philips LED spots udsender en klar lysstråle, har en lang levetid og giver mærkbare energibesparelser. Dette spot er den perfekte, langtidsholdbare erstatning til en 50 W spot med en GU10 sokkel
Teknisk Data
| Fatning | GU10 |
| Energieffektivitetsklasse | A |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Driftscyklus | 50.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Reference for lysfluxmåling | Smal kegle |
| Farvekode | 840 [CCT på 4000K] |
| Diffusionsvinkel (nom) | 36° |
| Lysstrøm | 375 lm |
| Lysstyrke (nom) | 680 cd |
| Lysudbytte (nominel værdi) (nom) | 178 lm/W |
| Farvebetegnelse | Cool white (CW) |
| Korreleret farvetemperatur (nom) | 4000 K |
| Farveægthed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| LLMF ved slutningen af den nominelle levetid (nom) | 70 % |
| Lysstrøm i 90° kegle (nominel værdi) | 375 lm |
| Flimmerværdi (PstLM) | 1 |
| Stroboskopisk effekt | 0,4 |
| Linjefrekvens | 50 til 60 Hz |
| Indgangsfrekvens | 50-60 Hz |
| Strømforbrug | 2,1 W |
| Lampestrøm (nom | ) 21 mA |
| Tilsvarende effekt | 50 W |
| Tændtid (nom) | 0,5 s |
| Opvarmningstid til 60 % lys | 0,5 s |
| Effektfaktor (brøk) | 0,4 |
| Spænding (nom) | 220-240 V |
| Omgivelsestemperatur | –20 til +45 °C |
| T-Case max. (nom) | 50 °C |
| Fuld EOC | 872016917436800 |
| Beskrivelse af lokal kode | 8298766 |
| Bestillingsnummer | 929003610102 |
| Materialenummer (12NC) | 929003610102 |
| Lokal kode | 8298766 |
| Tæller - antal pr. pakke | 1 |
| Egenvægt (stk) | 0,052 kg |
| EAN/UPC - Produkt/Liner | l 8720169174368 |
| Tæller - antal pakker pr. karton | 10 |
| EAN/UPC - Etui | 8720169174375 |