Beskrivelse
Med Philips WarmGlow LED-lamper kan du dæmpe hverdagsbelysningen til de samme hyggelige toner som traditionelle lyskilder. Jo mere du dæmper, jo varmere bliver din belysning. Dette er forskellen til traditionelle dæmpbare LED-lys, som kun dæmper lyset, når de er dæmpet. WarmGlow-lamper er nu blevet forbedret med et farvegengivelsesindeks på 90, hvilket kan sammenlignes med naturligt lys, så du kan se de sande farver i dit hjem. Philips WarmGlow LED-lamper har den rette belysning til dine behov, både når du hygger dig i sofaen om aftenen, og når du vil have en lys start på dagen.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampens form | Retningsreflektor |
| Fatning | GU10 |
| Glastype | Klart |
| Lyskilde overfladebehandling | Klar |
| Dæmpbar | Kun med specielle lysdæmpere |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 5,4 cm |
| Bredde | 5 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Diffusionsvinkel | 36° |
| Farvegengivelsesindeks | 90 |
| Farvetemperatur | 2200-2700 K |
| Nominel lysstrøm | 345 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 922-927 | CCT på 2200K-2700K |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Flere funktioner | Dæmpbar, WarmGlow |
| Virkningsgrad | 90 lm/W |
| EAN | 8718699774233 |
| EOC | 871869977423300 |
| Effektfaktor | 0,84 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 3,8 W |
| Watt-ækvivalent | 50 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | F |
| Længde | 5,4 cm |
| Nominel spidsintensitet | 700 cd |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 387455 |
| EAN/UPC - Produkt | 8718699774233 |
| Egenvægt | 0,05 kg |
| Totalvægt | 0,07 kg |
| Højde | 12,7 cm |
| Længde | 5,3 cm |
| Bredde | 6,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929002065703 |