Beskrivelse
Philips LED-spotlights giver en retningsbestemt, klar lysstråle, har en usædvanlig lang levetid og er energibesparende. Denne spotlight er det perfekte holdbare alternativ, når du ønsker at udskifte dine 50 W spotlights med GU10 fatninger.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Retningsreflektor |
| Fatning | GU10 |
| Lyskilde overfladebehandling | Klar |
| Dæmpbar | Kun med specielle lysdæmpere |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 5,4 cm |
| Bredde | 5 cm |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Diffusionsvinkel | 36° |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Nominel lysstrøm | 375 lm |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort, UltraEfficient |
| Virkningsgrad | 178 lm/W |
| EAN | 8720169307902 |
| EOC | 872016930790200 |
| Effektfaktor | 0,7 |
| Spænding | AC 220-240 V |
| Effekt | 2,1 W |
| Watt-ækvivalent | 50 W |
| Længde | 5,4 cm |
| Nominel spidsintensitet | 650 cd |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EAN/UPC - Produkt | 8720169307902 |
| Egenvægt | 0,05 kg |
| Totalvægt | 0,12 kg |
| Højde | 12,7 cm |
| Længde | 5,3 cm |
| Bredde | 6,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929003796101 |