Beskrivelse
12 volt transformator 20W
Denne 12 volt transformator er specielt designet til at levere en pålidelig strømkilde med en udgangsspænding på 12 volt DC og en effekt på 20 watt, med en strømstyrke på 1,66 ampere. Den er ideel til montering i en eldåse og giver en problemfri og sikker strømforsyning til forskellige elektriske apparater eller belysningssystemer.
Denne 12 volt transformator er velegnet til både udendørs og indendørs brug.
Teknisk Data
| Strømforsyning | 90 - 265 Volt AC |
| Udspænding | 12 V DC |
| Effekt | 20W |
| Maks. Strøm | 1,66 A. |
| Farve | Aluminium |
| Mål | Diam 58 mm x Højde 25 |
| IP-klasse | IP67 |
| Beregnet til | Udendørs eller indendørs brug |
| Certifikat | CE & RoHS |