Beskrivelse
Philips LED-lyskilden spreder et smukt og ekstra varmt lys, har en utrolig lang levetid og er energibesparende. Med sin flammefarvede farvetemperatur er den det perfekte valg til en hyggelig atmosfære.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Retningsreflektor |
| Fatning | GU10 |
| Glastype | Klart |
| Lyskilde overfladebehandling | Klar |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 5,4 cm |
| Bredde | 5 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Diffusionsvinkel | 36° |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 255 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 827 | CCT på 2700K |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Virkningsgrad | 72 lm/W |
| EAN | 8718699774295 |
| EOC | 871869977429500 |
| Effektfaktor | 0,5 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 3,5 W |
| Watt-ækvivalent | 35 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | F |
| Længde | 5,4 cm |
| Nominel spidsintensitet | 545 cd |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 391855 |
| EAN/UPC - Produkt | 8718699774295 |
| Egenvægt | 0,09 kg |
| Totalvægt | 0,12 kg |
| Højde | 12,7 cm |
| Længde | 5,3 cm |
| Bredde | 8,5 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929001217818 |