Beskrivelse
Philips MASTER LEDtube InstantFit T8 integrerer en LED-lyskilde i en traditionel fluorescerende armatur. Passer i ældre armaturer, uden at du behøver at modificere armaturet. Se kompatible betjeningsenheder blandt dokumenter.
Dens unikke design skaber et perfekt ensartet visuelt udseende, der ikke kan skelnes fra traditionelle fluorescerende lysstofrør. Philips MASTER LEDtube InstantFit T8 er den ideelle løsning til kunder, der har højere lyskrav og ønsker at maksimere værdien gennem hele deres liv. Fuld energibesparelse og længere levetid resulterer i attraktive tilbagebetalingstider og TCO-fordele.
Advarsler og sikkerhed:
• Bemærk: Den overordnede energieffektivitet og lysfordeling for enhver installation, der bruger disse lamper, bestemmes af det eksisterende armatur.
Teknisk Data
| Cap-Base | G13 ROD |
| Nominel levetid | 75.000 timer |
| Skiftecyklus | 50.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Flowmålingsreference | Kugle |
| Farvekode | 830 [CCT på 3000K] |
| Strålevinkel (Nom) | 160 grader |
| Lysstrøm | 3.500 lm |
| Energieffektivitet (nom) | 145 lm/W |
| Farvebetegnelse | Hvid (WH) |
| Korreleret farvetemperatur (Nom) | 3000 K |
| Farvekonsistens | <6 |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 80 |
| LLMF ved slutningen af den nominelle levetid (nom) | 70 % |
| Flimmerværdi (PstLM) - Flimmerværdi i henhold til EN 61000-3-3 | 0,5 |
| Strobeeffekt synlighedsmål (SVM) | 0,2 |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Se mere i bilaget. | |
|---|---|