Beskrivelse
CorePro LED PLT 4P integrerer en LED-lyskilde i traditionelt lysstofrørdesign. Produktet er perfekt til opgradering af lamper i almindelig belysning. Den opfylder grundlæggende krav til belysning, sparer væsentligt på energien og er miljøvenlig.
Teknisk Data
| Fatning | GX24q-3 |
| Nominel levetid | 30.000 timer |
| Driftscyklus | 200.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Reference for lysfluxmåling | Kugle |
| Farvekode | 830 [CCT på 3000K] |
| Diffusionsvinkel (nom) | 120° |
| Lysstrøm | 990 lm |
| Farvebetegnelse | Hvid (WH) |
| Korreleret farvetemperatur (Nom) | 3000 K |
| Lyseffekt (nominel værdi) (nom) | 110 lm/W |
| Farveægthed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks | 82 |
| LLMF ved slutningen af den nominelle levetid (nom) | 70 % |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG1 |