Beskrivelse
The CorePro LED PLT 4P integrerer en LED-lyskilde i den traditionelle lineære størrelse for lysstofrør. Dette produkt er ideelt til opgradering af løsninger inden for almen belysning: det opfylder de grundlæggende krav til belysning, giver betydelige energibesparelser og er miljøvenligt.
Teknisk Data
| Cap-Base | GX24q-3 |
| Nominel levetid | 30.000 time(r) |
| Skiftecyklus | 200.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Fluxmålingsreference | Kugle |
| Farvekode | 830 [CCT på 3000K] |
| Strålevinkel (nom) | 120 grader |
| Lysstrøm | 1.620 lm |
| Lyseffektivitet (nomineret) (nom) | 108 lm/W |
| Farvebetegnelse | Hvid (WH) |
| Korreleret farvetemperatur (Nom) | 3000 K |
| Farvekonsistens | <6 |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 82 |
| LLMF ved udgangen af nominel levetid (nom) | 70 % |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG1 |
| Se mere i bilag | |
|---|---|