Beskrivelse
CorePro LED PLT 4P integrerer en LED-lyskilde i et traditionelt lysstofrørdesign. Produktet er perfekt til opgradering af lamper i almindelig belysning. Den opfylder grundlæggende krav til belysning, sparer betydeligt energi og er miljøvenlig
Teknisk Data
| Fatning | GX24q-3 |
| Nominel levetid | 30.000 timer |
| Driftscyklus | 200.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Reference for lysfluxmåling | Kugle |
| Farvekode | 840 [CCT på 4000K] |
| Strålevinkel (nom) | 120° |
| Lysstrøm | 1.800 lm |
| Farvebetegnelse | Cool white (CW) |
| Korreleret farvetemperatur (Nom) | 4000 K |
| Lyseffektivitet (nominel værdi) (nom) | 120 lm/W |
| Farveægthed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks | 82 |
| LLMF ved slutningen af den nominelle levetid (nom) | 70 % |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG1 |
| Linjefrekvens | 20K-80K Hz |
| Indgangsfrekvens | 20–80K Hz |
| Strømforbrug | 15 W |
| Lampestrøm (max) | 400 mA |
| Lampestrøm (min) | 250 mA |
| Tændtid (nom) | 0,5 s |
| Opvarmningstid til 60 % lys | 0,5 s |
| Effektfaktor (brøk) | 0,9 |
| Spænding (nom) | 20-60 V |
| Driverkompatibilitet | HF |
| LED-alternativ til lysstofrørs effekt | 32 W |