Beskrivelse
CorePro LED PLC 2P integrerer en LED-lyskilde i den traditionelle lineære størrelse for lysstofrør.
Dette produkt er ideelt til opgradering af løsninger inden for almen belysning: Det opfylder de grundlæggende krav til belysning, giver betydelige energibesparelser og er miljøvenligt.
Teknisk Data
| Fod | G24q-3 |
| Normeret levetid | 30.000 t |
| Skiftecyklus | 50.000 |
| Lighting Technology | LED |
| Lysstrømsmålingsreference | Sphere |
| Farvekode | 830 [CCT of 3000K] |
| Spredningsvinkel (nom.) | 120 ° |
| Lysstrøm | 950 lm |
| Lyseffekt (nominel) (nom.) | 100,00 lm/W |
| Farvebetegnelse | Hvid (WH) |
| Korreleret farvetemperatur (nom.) | 3000 K |
| Farveensartethed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 83 |
| LLMF ved den nominelle levetids udløb (nom.) | 70 % |
| Photobiological safety according to EN 62471 | RG0 |
| For mere information se bilag. | |
|---|---|