Beskrivelse
E27 9 Watt 9W 4000K (55W) Neutralvit
Teknisk Data
| Bund | E27 |
| Energiklasse | A + |
| Spænding | 230 Volt AC |
| Lysstrøm | 765 Lumin |
| Farvegengivelse | ≥80Ra |
| Effekt | 9 watt |
| Farvetemperatur | 4000K Neutral hvid |
| Kan dæmpes | Nej |
| Højde | 109 mm |
| Bredde | 60 mm |
| Tændingstid | 0 sek |
| Levetid | 25000 timer |
| Til / fra | 12500 gange |
| Spredningsvinkel | 280 grader |