Beskrivelse
E27 LED-lampe 20W 1750lm
Erstatter 175 watt glødelampe.
Måle
Diameter: 60 mm og 163 mm lang
Levetid: 15 år med 2,7 timers brug pr. Dag.
Teknisk Data
| Bund | E27 |
| Energiklasse | A + |
| Spænding | 230 Volt AC |
| Lysstrøm | 1750 Lumin |
| Farvegengivelse | ≥80Ra |
| Effekt | 20 watt |
| Farvetemperatur | 3000K |
| Kan dæmpes | Nej |
| Højde | 163 mm |
| Bredde | 60 mm |
| Tændingstid | 0 sek |
| Levetid | 15000 timer |
| On / off | 7500 gange |
| Spredningsvinkel | 360 grader |
| Garanti | 2 år |
Dokument