Beskrivelse
E27 LED-lampe 18W 1580lm
Erstatter 158 watt glødelampe.
Måle
Diameter: 60 mm og 158 mm lang
Levetid: 15 år med 2,7 timers brug pr. Dag.
Teknisk Data
| Bund | E27 |
| Energiklasse | A + |
| Spænding | 230 Volt AC |
| Lysstrøm | 1580 Lumin |
| Farvegengivelse | ≥80Ra |
| Effekt | 18 watt |
| Farvetemperatur | 3000K |
| Kan dæmpes | Nej |
| Højde | 158 mm |
| Bredde | 60 mm |
| Tændingstid | 0 sek |
| Levetid | 15000 timer |
| On / off | 7500 gange |
| Spredningsvinkel | 360 grader |