Beskrivelse
Opgrader din belysning med vores energieffektive E27 LED-pære på 12W. Denne alsidige lyskilde er designet til at give et klart og naturligt lys med en farvetemperatur på 4000 Kelvin (K), hvilket kaldes neutralhvid.
Anvendelsesområder:
Denne 12W E27 LED-pære med 4000K er et fremragende valg til almenbelysning i:
- Køkken
- Stue
- Entré/Gange
- Kontor og arbejdsrum
- Butikker og offentlige miljøer
Teknisk Data
| Bund | E27 |
| Energiklasse | A + |
| Spænding | 230 Volt AC |
| Lysstrøm | 1020 lumen |
| Farvegengivelse | ≥80Ra |
| Effekt | 12 watt |
| Farvetemperatur | 4000K Neutral hvid |
| Kan dæmpes | Nej |
| Højde | 109 mm |
| Bredde | 60 mm |
| Tændingstid | 0 sek |
| Levetid | 25000 timer |
| Til / fra | 12500 gange |
| Spredningsvinkel | 280 grader |