Beskrivelse
Aigostar E27 15W 1500lm 3000K i størrelse A60 er en energieffektiv LED-lampe, der giver samme lysstyrke som en 99W pære. Den har en lang levetid på op til 15.000 timer, hvilket betyder, at den kan bruges i op til 15 år, hvis den i gennemsnit er tændt i 6 timer pr.
Aigostar E27 15W 1500lm 3000K i størrelse A60 er et godt valg for alle, der ønsker at spare energi og penge på deres elregning. Det er også et godt valg for miljøet, da det ikke producerer nogen skadelige stoffer, når det brænder.
Her er nogle fordele ved Aigostar E27 15W 1500lm 3000K i størrelse A60:
- Energieffektiv
- Lang levetid
- Dæmpbar
- Miljøvenligt
- Nem at installere
- Overkommelig
Er du på udkig efter en ny LED-lampe, er Aigostar E27 15W 1500lm 3000K i størrelse A60 en god mulighed. Det er energieffektivt, har en lang levetid og er overkommelig.
Teknisk Data
| Effekt | 15W |
| Farvetemperatur | 3000K |
| Lysstrøm | 1500lm |
| Spænding | 220-240V~ |
| DF | ≥0,7 |
| Strøm | 90mA |
| Frekvens | 50/60Hz |
| CRI | Ra≥80 |
| Strålevinkel | 190° |
| Hg% | Nul |
| Strømforbrug pr. 1000 timer | 15kwh/1000h |
| Pærestyrke | 99W |
| EEI | F |
| Lampeholder | E27 |
| Mål | D60*H119mm |
| Lysfarve | Varmt lys |
| Produktfarve | Hvid |
| Model | A60 |
| Miljø | Indendørs |
| Arbejdstemperatur | -10℃~40℃ |
| Levetid | 15000 timer |
| Skiftefrekvens | 7500 gange |
| Certificering | CE |
| EAN | 8433325199265 |