Beskrivelse
CorePro LED PLC 2P integrerer en LED-lyskilde i den traditionelle lineære størrelse for lysstofrør.
Dette produkt er ideelt til opgradering af løsninger inden for almen belysning: Det opfylder de grundlæggende krav til belysning, giver betydelige energibesparelser og er miljøvenligt.
Teknisk Data
| Fod | G24d-1 |
| Normeret levetid | 30.000 t |
| Skiftecyklus | 50.000 |
| Lighting Technology | LED |
| Lysstrømsmålingsreference | Sphere |
| Farvekode | 830 [CCT of 3000K] |
| Spredningsvinkel (nom.) | 120 ° |
| Lysstrøm | 600 lm |
| Lyseffekt (nominel) (nom.) | 101 lm/W |
| Farvebetegnelse | Hvid (WH) |
| Korreleret farvetemperatur | (nom.) 3000 K |
| Farveensartethed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 82 |
| LLMF ved den nominelle levetids udløb (nom.) | 70 % |
| Flimmerværdi (PstLM) | 1 |
| Værdi for stroboskopisk eekt (SVM) | 0,4 |
| Photobiological safety according to EN 62471 | RG1 |
| For mere information se bilag. | |
|---|---|