Beskrivelse
CorePro LED PLC 2P integrerer en LED-lyskilde i den traditionelle lineære størrelse for lysstofrør.
Dette produkt er ideelt til opgradering af løsninger inden for almen belysning: Det opfylder de grundlæggende krav til belysning, giver betydelige energibesparelser og er miljøvenligt.
Teknisk Data
| Fatning | G24q-2 ROOT |
| Nominel levetid | 30.000 timer |
| Driftscyklus | 200.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Reference for lysfluxmåling | Kugle |
| Farvekode | 840 [CCT på 4000K] |
| Diffusionsvinkel (nom) | 120° |
| Lysstrøm | 770 lm |
| Farvebetegnelse | Cool white (CW) |
| Korreleret farvetemperatur (Nom) | 4000 K |
| Lyseffekt (nominel værdi) (nom) | 118 lm/W |
| Farveægthed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks | 82 |
| LLMF ved slutningen af den nominelle levetid (nom) | 70 % |
| For mere information, se bilag. | |
|---|---|