Beskrivelse
Vi offererar efter förfrågan.
1/3” CMOS.
Upplösning: 2560x1440/25BPS (4MP).
Lins: 2.8mm.
Sann Dag & Natt-ICR.
IR-räckvidd: 20m (1 IR LED-array).
H.265/H.264/MJPEG (Endast underström) Komprimering.
Allmän Analys: Kameramanipulering.
AI-analys: Linjekossning, Sterilt Område.
Särskiljer människor, 4-hjulingar och 2-hjulingar.
Sann WDR (120dB), BLC, HLC, ROI.
PoE.
SD-kortstöd (upp till 256 GB).
Inbyggd Mikrofon.
ONVIF.
IP67.
Vikt: 450g.
Ström: DC12V/~400mA/PoE/~5.2W.
FUNKTIONER
Vår nya S-SIGHT-serie ger dig allt du behöver för en ENKEL installation.
S-Sight-kameror garanterar en överlägsen bildkvalitet,
förbättrad nattprestanda och är väldigt konkurranskraftigt prissatt.
Teknisk Data
| Bildsensor | 1/3” CMOS (16 |
| Effektiva pixlar | 2560x1440 |
| Elektronisk slutare | 1/25s ~ 1/100000s |
| Bildhastighet | 1-25/30BPS |
| Dag & Natt | Sann Dag & Natt-ICR |
| Min. Belysning | Dag |
| Natt | 0.005lux (@F1.6, AGC på) 0lux med IR på |
| Ljudkomprimering | G.711A/G.711U |
| Kommunikation | Envägsljud |
| Bildinställningar | AWB, AGC Justerbar, Exponeringsläge (Auto) Skärpa, Mättnad, |
| Ljusstyrka, Kontrastjusterbar | |
|---|---|
| Bildförbättring | Sann WDR (120dB), BLC, HLC, ROI |
| Brusreducering | 3D-DNR |
| Bildorientering | Spegling/Flip |
| Sekretesszon | Ja |
| Rörelsedetektor | Ja |
| Analys | Allmän analys |
| AI-analys | Linjekorsning, sterilt område |
| Videokomprimering | H.265 / H.264 / MJPEG (Endast sub-ström) |
| Upplösning | 4MP (2560x1440) / 3MP (2304x1296) / 2MP (1920x1080) / D1 / QVGA /CIF |
| Multi-Stream | Huvudström |
| Sub-ström | 1MP (1~12/15bps) /D1/CIF (1~30bps) |
| Bithastighet | 64Kbps ~ 5Mbps@H.265 / 64Kbps ~ 5Mbps@H.264 |
| Kodningsläge | VBR/CBR |
| Bildkvalitet | Fem nivåer under VBR; Fri justering under CBR |
| IR-räckvidd | 20m (1 Högeffekts IR LED) |
| Lins (Synfält) | 2.8mm (102°) |
| Iris | Fast Iris |
| Linsfäste | M12 |
| Skyddsgrad | Vattentät Proof |
| Fäste | 3-axlat fäste |
| Dimensioner | Ø97mm×82.6mm |
| Vikt (brutto) | ~450g |
| Nätverk | RJ45 (+PoE) |
| Ström | DC-kontakt |
| Analog videoutgång | Nej |
| Ljudanslutning | Inbyggd mikrofon |
| SD-kort | Händelse-/schemabaserad Huvud/Sub-ströminspelning (upp till 256 GB) |
| Återställningsknapp | Ja |
| Larm | Nej |
| Fjärrövervakning | IE-surfning (Plug-In krävs), Chrome/Edge/Safari/Firefox utan Plug-In, |
| Ossia VMS-programvara, Provision Cam2 Mobile App | |
| Användaråtkomst | Stöder samtidig övervakning av upp till 3 användare med multi-stream realtidsöverföring |
| Nätverksprotokoll | IPv4, IPv6, TCP, UDP, DHCP, NTP, DDNS, 802.1X, RTSP, Multicast, UPnP, E-post, FTP, HTTPS, QoS |
| ONVIF | Ja |
| Ethernet | 100Mbps |
| PoE | Ja |
| Strömförsörjning | DC12V/~400mA / PoE/~5.2W |
| Arbetsmiljö | -30°C~60°C, 10%~90% luftfuktighet |
| Kopplingsbox | PR-JB12IP66 - PR-JB12IP64 - PR-WB-A |