Beskrivelse
Vi offererar efter förfrågan.
1/2.8” CMOS.
Upplösning: 1920x1080/25BPS (2MP).
Lins: 2.8mm Mega-Pixel Fast.
ICR.
IR-räckvidd: 20m (1 Högeffekts IR-LED).
H.265/H.264 Komprimering.
Allmän Analys: Kameramanipulering.
AI-analys: Linjekossning, Sterilt Område.
Särskiljer människor, 4-hjulingar och 2-hjulingar.
D-WDR/BLC/HLC Stöd.
PoE.
SD-kortstöd (upp till 256 GB).
Ljudingång + Inbyggd Mikrofon.
ONVIF.
IP67.
Vikt: 520g.
Ström: DC12V/~400mA/PoE/~6W.
Utrustad med en 2,8mm fast lins, är denna 2MP turretkamera designad för övervakning på korta avstånd (upp till 20m)
i scenarier inomhus och utomhus. Utrustad med den nya "Dual System"-tekniken kan kameran hantera internt anomalier
oberoende, vilket gör den mer redundant för programvarubaserade problem. Kameran erbjuder enastående DDA Analys
(Detect, Distinguish, Alert), som kan utföra igenkänning av människor och fordon. Med olika detektionsregler och triggers.
DI-320IPSN-28-V4 är här för att stoppa falska larm och se till att dina enheter är cyber skyddad dygnet runt med Check Point-skyddet.
Teknisk Data
| Bildsensor | 1/2.8” CMOS (16 |
| Effektiva pixlar | 1920x1080 |
| Elektronisk slutare | 1/25s ~ 1/100000s |
| Bildhastighet | 1-25/30BPS |
| Dag & Natt | ICR |
| Min. Belysning | 0.006lux (@F1.6, AGC på) 0lux med IR på |
| Ljudkomprimering | G.711A/G.711U |
| Kommunikation | Envägsljud |
| Bildinställningar | AWB, AGC Justerbar, Exponeringsläge (Auto) Skärpa, Mättnad, |
| Ljusstyrka, Kontrastjusterbar | |
| Bildförbättring | Digital WDR, BLC, HLC, ROI |
| Brusreducering | 3D-DNR |
| Bildorientering | Spegling/Flip |
| Sekretesszon | Ja |
| Rörelsedetektor | Ja |
| Analys | Allmän analys |
| AI-analys | |
| DRI Distans | Detektera 40.62m |
| Känna Igen 8.12m | |
| Identifiera 4.06m | |
| Videokomprimering | H.265 / H.264 / MJPEG (Endast sub-ström) |
| Upplösning | 2MP (1920x1080) / D1 (704x576) / QVGA (480x240) / CIF (352x288) |
| Multi-Stream | Huvudström |
| Sub-ström | |
| Tredje Strömmen | |
| Bithastighet | 64Kbps ~ 4Mbps@H.265 / 64Kbps ~ 6Mbps@H.264 |
| Kodningsläge | VBR/CBR |
| Bildkvalitet | Fem nivåer under VBR; Fri justering under CBR |
| IR-räckvidd | 20m (1 Högeffekts IR LED) |
| Lint (Synfält) | 2.8mm (104°) |
| Iris | Fast Iris |
| Linsfäste | M12 |
| Skyddsgrad | Vattentät |
| Fäste | 3-axlat fäste |
| Dimensioner | Ø97mm×82.6mm |
| Vikt (brutto) | ~520g |
| Nätverk | RJ45 (+PoE) |
| Ström | DC-kontakt |
| Analog videoutgång | Nej |
| Ljudanslutning | Ljud in + Inbyggd mikrofon |
| SD-kort | Händelse-/schemabaserad Huvud/Sub-ströminspelning (upp till 256GB) |
| Återställningsknapp | Ja |
| Larm | Nej |
| Fjärrövervakning | IE-surfning (Plug-In krävs), Chrome/Edge/Safari/Firefox utan Plug-In, |
| Ossia VMS-programvara, Provision Cam2 Mobile App | |
| Användaråtkomst | Stöder samtidig övervakning av upp till 3 användare med multi-stream |
| realtidsöverföring | |
| Nätverksprotokoll | IPv4, IPv6, TCP, UDP, DHCP, NTP, DDNS, 802.1X, RTSP, Multicast, UPnP, E-post, FTP, |
| HTTPS, QoS | |
| ONVIF | Ja |
| Ethernet | 100Mbps |
| PoE | Ja |
| Strömförsörjning | DC12V/~400mA / PoE/~6W |
| Arbetsmiljö | -30°C~60°C, 10%~90% luftfuktighet |
| Kopplingsbox | PR-JB12IP66 - PR-JB12IP64 - PR-WB-A |