Beskrivelse
Hermetiske strømforsyninger med konstant spænding i ADWS-serien fra Adler er enheder i et metalhus med beskyttelsesklasse IP67. Strømforsyningen opfylder en række sikkerhedsstandarder og har mange certifikater, så den kan bruges sikkert både hjemme og kommercielt. Strømforsyningen i denne serie er kendetegnet ved små dimensioner og lav vægt, hvilket betyder, at de kan installeres på svært tilgængelige steder.
Strømforsyningens design betyder, at dens hovedformål er LED-applikationer såsom bånd, bannere, reklame, pærer, armaturer og lamper. Enheden er også kendetegnet ved små dimensioner og har, som i lignende konstruktioner af denne type, indbyggede strømkabler.
Strømforsyningens vigtigste funktioner:
IP67 tæthedsklasse
Konstant spænding uanset belastning
Isoleret metalhus
Effektivitet> 88%
Køling med fri luftcirkulation
Beskyttelse: kortslutning, overbelastning, overspænding
Teknisk Data
| Forsyningsstrøm | 170-250V AC |
| Effekt | max 300 W |
| Udgangsstrøm | 25A |
| Udgangsspænding | 12V DC |
| Frekvens | 50 ~ 60 Hz |
| Termisk beskyttelse | 110 ° C |
| Måle (LxBxH) | 228 x 72 x 32 [mm] |
| Driftsbetingelser | temperatur -30 ° C ÷ 50 ° C |
| Kabellængde | 250 mm på hver side |
| Se under Dokument for datablade | |
|---|---|