Beskrivelse
Hermetiske strømforsyninger med konstant spænding i ADWS-serien fra Adler er enheder i et metalhus med beskyttelsesklasse IP67. Strømforsyningen opfylder en række sikkerhedsstandarder og har mange certifikater, så den kan bruges sikkert både hjemme og kommercielt. Strømforsyningen i denne serie er kendetegnet ved små dimensioner og lav vægt, hvilket betyder, at de kan installeres på svært tilgængelige steder.
Strømforsyningens design betyder, at dens hovedformål er LED-applikationer såsom bånd, bannere, reklame, pærer, armaturer og lamper. Enheden er også kendetegnet ved små dimensioner og har, som i lignende konstruktioner af denne type, indbyggede strømkabler.
Strømforsyningens vigtigste funktioner:
IP67 tæthedsklasse
Konstant spænding uanset belastning
Isoleret metalhus
Effektivitet> 88%
Køling med fri luftcirkulation
Beskyttelse: kortslutning, overbelastning, overspænding
Teknisk Data
| Forsyningsspænding | 170 - 264 Volt AC |
| Max Effekt | 100 W |
| Max strøm | 8,3 A |
| Spænding | 12 Volt |
| StørrelseL x B x H | 182 x 62 x 17 mm |
| IP-klass | IP67 |
| Kabellængde | 200 mm |
| Beregnet til | Udendørs og indendørs brug, støv og vandtæt |