Beskrivelse
Opgradering til Philips LED-lysstofrør er en hurtig og nem måde at erstatte dine gamle lysstofrør med moderne og effektiv LED-teknologi. Dette Philips LED-lysstofrør er perfekt til steder, der har brug for meget lys.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | T8 |
| Fatning | G13 ROOT |
| Glastype | Frosted |
| Lyskilde overfladebehandling | Frosted |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Plastik |
| Højde | 121,3 cm |
| Bredde | 2,8 cm |
| Materiale | Plast |
| Antal tændingscyklusser | 200.000 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Diffusionsvinkel | 160° |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Nominel lysstrøm | 2500 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 840 | CCT på 4000K |
| Godkendelsesmærker | Overholder RoHS, CE-mærke, KEMA Keur-certifikat, ENEC-certifikat |
| LED-innovationer | UltraEffektiv |
| Virkningsgrad | 185 lm/W |
| EAN | 8720169204966 |
| EOC | 872016920496600 |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 13,5 W |
| Længde | 121,3 cm |
| Garanti | 5 år |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Drevkompatibilitet | EC |
| EAN/UPC - Produkt | 8720169204966 |
| Egenvægt | 0,23 kg |
| Totalvægt | 0,28 kg |
| Højde | 127,7 cm |
| Længde | 3,1 cm |
| Bredde | 3,1 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929003067001 |