Beskrivelse
CorePro LEDtube er en LED-løsning, der gør det muligt at udskifte T8-lysstofrør til en overkommelig pris. Core-seriens LEDtubes har ikke kun en lav startinvestering, men LED-energieffektiviteten giver ligeledes øjeblikkelige besparelser, som du kan regne med over en lang og pålidelig levetid. Løsningen har den samme lampestørrelse og lysfordeling som lysstofrør, og du vil derfor aldrig kunne kende forskel.
Der er to måder at installere disse LED-rør på: Udskift ledninger på dit eksisterende lysstofrør-armatur, så CorePro LEDtubes fungerer direkte på lysnettet. Eller udskift blot lysstofrørets tænder med en LED-tænder, der kan anvendes sammen med dine elektromagnetiske forkoblinger.
Teknisk Data
| Cap-Base | G13 |
| Nominel levetid | 50.000 time(r) |
| Skiftecyklus | 200.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Fluxmålingsreference | Kugle |
| Farvekode | 840 [CCT på 4000K] |
| Strålevinkel (Nom) | 240 grader |
| Lysstrøm | 1.800 lm |
| Farvebetegnelse | Cool White (CW) |
| Korreleret farvetemperatur (nom) | 4000 K |
| Lyseffektivitet (nomineret) (nom) | 116 lm/W |
| Farvekonsistens | <6 |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 80 |
| LLMF ved udgangen af nominel levetid (nom) | 70 % |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Bestil produktnavn | CorePro LEDtube 1200mm 15,5W 840 T8 |
| Fuldt produktnavn | CorePro LEDtube 1200mm 15,5W 840 T8 |
| Fuld produktkode | 871951444807000 |
| Bestillingskode | 929003519702 |
| Materiale Nr. (12NC) | 929003519702 |
| Tæller - Antal pr. pakke | 1 |
| EAN/UPC - Produkt/etui | 8719514448070 |
| Tæller - Pakker pr. yderboks | 20 |
| EAN/UPC - Etui | 8719514448087 |
| For mere information se bilag. | |
|---|---|