Beskrivelse
Klassiske former, som du kender og elsker. De bruger cirka 85 % mindre energi end traditionelle lyskilder takket være den nyeste energibesparende LED-teknologi og holder ti gange længere.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt globus |
| Fatning | E27 |
| Glastype | Frosted |
| Lyskilde overfladebehandling | Frosted |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 7,8 cm |
| Bredde | 4,5 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 20.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 470 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 827 | CCT på 2700K |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Virkningsgrad | 109 lm/W |
| EAN | 8718699763916 |
| EOC | 871869976391600 |
| Effektfaktor | 0,51 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 4,3 W |
| Watt-ækvivalent | 40 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | F |
| Længde | 8 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 387386 |
| EAN/UPC - Produkt | 8718699763916 |
| Egenvægt | 0,04 kg |
| Totalvægt | 0,06 kg |
| Højde | 12,7 cm |
| Længde | 5,3 cm |
| Bredde | 11,5 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929001345757 |