Beskrivelse
Philips Ultra Efficient LED-lyskilder udsender et smukt, varmt hvidt lys, har en usædvanlig lang levetid og er energibesparende. Med sit rene og elegante design er denne lyskilde den perfekte mulighed, når du vil udskifte dine standard klare lyskilder.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt lyskilde |
| Fatning | E27 |
| Glastype | Klart |
| Lyskilde overfladebehandling | Klar |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 12,7 cm |
| Bredde | 7 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 1095 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser |
| Med det samme | |
|---|---|
| Farvekode | 830 | CCT på 3000K |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | UltraEfficient, EyeComfort |
| Virkningsgrad | 210 lm/W |
| EAN | 8719514435674 |
| EOC | 871951443567400 |
| Effektfaktor | 0,4 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 5,2 W |
| Watt-ækvivalent | 75 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | A |
| Længde | 12,7 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 1370034 |
| EAN/UPC - Produkt | 8719514435674 |
| Egenvægt | 0,05 kg |
| Totalvægt | 0,09 kg |
| Højde | 17,8 cm |
| Længde | 7,6 cm |
| Bredde | 7,6 cm |
| Materialenummer (12NC) | |
| 929003480401 | |