Beskrivelse
Klassiske former, som du kender og elsker. De bruger cirka 85 % mindre energi end traditionelle lyskilder takket være den nyeste energibesparende LED-teknologi og holder ti gange længere.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt lyskilde |
| Fatning | E27 |
| Dæmpbar | Nej |
| Højde | 10,6 cm |
| Bredde | 6 cm |
| Antal tændingscyklusser | 20.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 470 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 827 | CCT på 2700K |
| EyeComfort | Ja |
| Virkningsgrad | 104 lm/W |
| EAN | 8718699777654 |
| EOC | 871869977765400 |
| Effektfaktor | 0,51 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 4,5 W |
| Watt-ækvivalent | 40 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | F |
| Længde | 10,6 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 387365 |
| Reference for lysfluxmåling | Kugle |
| EAN/UPC - Produkt | 8718699777654 |
| Egenvægt | 0,06 kg |
| Totalvægt | 0,1 kg |
| Højde | 14,6 cm |
| Længde | 6,5 cm |
| Bredde | 13 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929001242967 |