Beskrivelse
Philips energieffektive LED-lamper giver et smukt, varmt hvidt lys og har en ekstra lang levetid, hvilket fører til øjeblikkelige energibesparelser. Med sit rene og elegante design er denne lampe det perfekte alternativ, når du ønsker at udskifte dine standard frostede lamper.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt lyskilde |
| Fatning | E27 |
| Glastype | Frosted |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskilde overfladebehandling | Frostet |
| Materiale i lampen | Glas |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Virkningsgrad | 140 lm/W |
| EU RoHS-kompatibel | Ja |
| Effektfaktor (brøk) | 0,51 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 17,5 W |
| Watt-ækvivalent | 150 W |
| Strømforbrug | 17,5 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | D |
| EAN/UPC - Produkt | 8718699764579 |
| Egenvægt | 0,03 kg |
| Totalvægt | 0,06 kg |
| Højde | 17,7 cm |
| Længde | 7,5 cm |
| Bredde | 7,5 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929002372601 |
| Højde | 12,1 cm |
| Bredde | 7 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 20.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 2452 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | 0,5 s |
| Farvekode | 827 | CCT på 2700K |
| Korreleret farvetemperatur (nom) | 2700 K |
| Lysstrøm | 2.452 lm |
| Stroboskopisk effekt | 0,4 |
| Lyseffekt (nominel værdi) (nom) | 140,00 lm/W |
| EAN | 8718699764579 |
| EOC | 871869976457900 |
| Længde | 12,1 cm |
| Angivet levetid | 15.000 timer |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 374905 |
| Reference for lysfluxmåling | Kugle |
| Flimmerværdi (PstLM) | 1 |
| Linjefrekvens | 50 til 60 Hz |