Beskrivelse
Philips LED pærer giver en generel belysningsløsning til daglige indendørs aktiviteter. Du sparer straks på energiomkostningerne og reducerer antallet af udskiftninger af pærer uden at gå på kompromis med kvaliteten af din belysning.
Teknisk Data
| Fatning | E27 |
| Glastype | Klart |
| Lyskilde overfladebehandling | Klar |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Glas |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | UltraEfficient EyeComfort |
| Effektfaktor | 0,4 |
| Spænding | AC 220-240 V |
| Effekt | 4W |
| Watt-ækvivalent | 60 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | A |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 1442639 |
| Højde | 14 cm |
| Bredde | 6,4 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | tænder med det samme |
| Farvekode | 827 | CCT på 2700K |
| Virkningsgrad | 210 lm/W |
| EAN | 8720169202689 |
| EOC | 872016920268900 |
| EAN/UPC - Produkt | 8720169202689 |
| Egenvægt | 0,04 kg |
| Totalvægt | 0,07 kg |
| Materialenummer (12NC) | 929003642401 |