Beskrivelse
Med denne Ledinaire all-in projektørserie kan du nemt justere farvetemperaturen med en kontakt. Du behøver ikke længere at vælge mellem varm hvid, neutral hvid eller kold hvid, du får alt dette i ét enkelt produkt! Serien leveres med Philips høje
kvalitetsniveau til en konkurrencedygtig pris. Pålidelig, energieffektiv og til en overkommelig pris – lige hvad du har brug for.
Teknisk Data
| Lampefamiliekode | LED105S [LED-modul, systemflux 10500lm] |
| Antal gear | 1 enhed |
| Driver inkluderet | Ja |
| Fotocelle | - |
| Lyskildemotortype | LED-system i flux |
| Værditrappe | Værdi |
| Indlejret kontrol | - |
| Opadgående lyseffektforhold | 0 |
| Lysstrøm | 10.000 lm, 10.500 lm |
| Standard tilt vinkel posttop | 27° |
| Standard vippevinkel sideindgang | - |
| Lyseffektivitet (nomineret) (nom) | 110 lm/W, 115 lm/W |
| Korreleret farvetemperatur (nom) | 3000K, 4000K, 6500K |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 80 |
| Flimrende værdi (PstLM) - Flimrende værdi i henhold til EN 61000-3-3 | 1 |
| Lyskildefarve | 830 varm hvid og 865 køligt dagslys |
| Optiktype | Asymmetrisk strålevinkel |
| Optisk dækseltype | Glas |
| Armaturlysspredning | 92° x 52° |
| Optik type udendørs | Asymmetrisk |
| All-in Type | All-in, Multi Color Temperature |
| Kabel | 1,0 m uden stik |
| Garantiperiode | 5 år |
| Ordre produktnavn | BVP169 LED105/830_40_65 DOB 90W AWB |
| Fuldt produktnavn | BVP169 LED105/830_40_65 DOB 90WAWB |
| Fuld produktkode | 872016973612299 |
| Bestillingskode | 911401884386 |
| Materiale Nr. (12NC) | 911401884386 |
| Tæller - Antal pr. pakke | 1 |
| Egenvægt (Styk) | 2.080 kg |
| EAN/UPC - Produkt/etui | 8720169736122 |
| Tæller - Pakninger pr. yderboks | 6 |
| EAN/UPC - Etui | 8720169736313 |
| For mere information se bilag. | |
|---|---|