Beskrivelse
Med denne Ledinaire all-in projektørserie kan du nemt justere farvetemperaturen med en kontakt. Du behøver ikke længere at vælge mellem varm hvid, neutral hvid eller kold hvid, du får alt dette i ét enkelt produkt! Serien leveres med Philips høje
kvalitetsniveau til en konkurrencedygtig pris. Pålidelig, energieffektiv og til en overkommelig pris – lige hvad du har brug for.
Teknisk Data
| Lampefamiliekode | LED157-4S [LED-modul, systemflux 15500 lm] |
| Antal drivenheder | 1 enhed |
| Betjeningsenhed inkluderet | Ja |
| Fotocelle | - |
| Type lyskilde | LED-system i flux |
| Værdistige | Værdi |
| Indbygget kontrol | - |
| Opretstående lysstrømsforhold | 0 |
| Lysstrøm | 15.000 lm, 15.750 lm |
| Standard stang top monteringsvinkel | 27° |
| Standard sideindgangsvinkel | - |
| Lyseffekt (nominel værdi) (nom) | 110 115 lm/W |
| Korreleret farvetemperatur (nom) | 3000K, 4000K, 6500K |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Flimmerværdi (PstLM) | 1 |
| Lyskildefarve | 830 varm hvid og 865 koldt dagslys |
| Optiktype | Asymmetrisk spredningsvinkel |
| Type optisk dæksel | Glas |
| Armatur lysstrålefordeling | 92° x 52° |
| Optiktype udendørs | Asymmetrisk |
| Alt-i-en type | All-in, Multi Color Temperature |
| Kabel | 1,0 m uden stik |
| Garantiperiode | 5 år |
| Ordre produktnavn | BVP169 LED157/830_40_65 DOB 135W AWB |
| Fuldt produktnavn | BVP169 LED157/830_40_65 DOB 135W AWB |
| Fuld EOC | 872016973613999 |
| Beskrivelse af lokal kode | 7770231 |
| Ordrenummer | 911401885386 |
| Materialenummer (12NC) | 911401885386 |
| Lokal kode | 7770231 |
| Tæller - antal pr. pakke | 1 |
| Egenvægt (stk) | 3.290 kg |
| EAN/UPC - Produkt/etui | 8720169736139 |
| Tæller - antal pakker pr. karton | 4 |
| EAN/UPC - Etui | 8720169736320 |
| For mere information se bilag. | |
|---|---|