Beskrivelse
Philips LED-lyskilde, der tilbyder en generel belysningsløsning til daglige indendørsaktiviteter. Opnå øjeblikkelige energibesparelser uden at gå på kompromis med lyskvaliteten, samtidig med at behovet for at skifte lyskilder reduceres.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt globuslampe |
| Fatning | E27 |
| Glastype | Klart |
| Lyskilde overfladebehandling | Klar |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 14 cm |
| Bredde | 9,5 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 827 | CCT på 2700K |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | UltraEfficient, EyeComfort |
| Virkningsgrad | 210 lm/W |
| EAN | 8720169202702 |
| EOC | 872016920270200 |
| Effektfaktor | 0,4 |
| Spænding | AC 220-240 V |
| Effekt | 4W |
| Watt-ækvivalent | 60 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | A |
| Længde | 14 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 1442640 |
| EAN/UPC - Produkt | 8720169202702 |
| Egenvægt | 0,06 kg |
| Totalvægt | 0,11 kg |
| Højde | 18,2 cm |
| Længde | 13,1 cm |
| Bredde | 10,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929003642501 |