Beskrivelse
En alsidig og holdbar LED-stribe, der giver dig uendelige muligheder for at skabe smuk og funktionel belysning. Med sin høje lysstyrke, lange levetid og nemme installation er den et glimrende valg til både privat og professionelt brug.
Anvendelsesområder:
- Dekorativ belysning: Perfekt til at skabe stemningsfuld belysning bag TV'et, under køkkenskabe, på hylder, loftslister eller udendørs på altaner og terrasser.
- Accentbelysning: Fremhæv kunstværker, møbler eller andre genstande.
- Kommerciel belysning: Bruges i butikker, restauranter og barer for at skabe en særlig atmosfære.
- Markedsføring: Perfekt til skiltebelysning og produktudstilling i butikker og restauranter.
Teknisk Data
| Spænding | 24V |
| PCB bredde | 10 mm |
| Samlet bredde | 12 mm |
| Effekt | R;7,7W G; 2,6W B; 3,6W RGB; 13,7W |
| lm/B | R;144,9 G;285 B;47,5 RGB;477 |
| IP-klasse | IP65 |
| Antal dioder | 768/m |
| Skæreafstand | 50 mm |
| Længde | 5m rulle |
| Lys farve | flerfarvet RGB |
| EAN | 7350143031298 |