Beskrivelse
Beskyt miljøet med LED plantebelysning! LED-teknologi har mange fordele i forhold til traditionelle lys. Op til 80 % mindre energiforbrug end traditionel HPS-lampe på 300W.
Plantelampen har et komplet lysspektrum! Udover det røde og blå lys, planter skal vokse og blomstre, er der også hvidt, infrarødt og ultraviolet lys. Derfor simulerer denne lampe sollys så præcist som muligt.
Robust lampe med god varmeafledning takket være det effektive aluminiumshus.
Stor køleplade, så der ikke er behov for blæser for at køle lampen ned.
Teknisk Data
| Understøtter lysdæmper | NEJ |
| Anvendelse | Seed Starting, BLOOM, VEG |
| Lampehus Materiale | PC+aluminium |
| IP-klasse | IP44 |
| Farvegengivelsesindeks (Ra) | 80 |
| Levetid (timer) | 50000 |
| PPFDμmol/(m2·s) | 250-350 |
| Indgangsspænding(V) | AC85-265V |
| Arbejdstemperatur (℃) | -20 - 40 |
| Lyskilde | LED |
| Garanti (år) | 2-år |
| Lyseffektivitet (μmol/J) | 2,8 |
| Nominel effekt | 300W |
| Strømforbrug | 47W+/-3 % |
| LED-mængde | 465 stk (30 rød + 420 varm + 15 blå) |
| Dækareal | 1-3 kvadratmeter |
| Produktstørrelse | 300x70x52mm |
| Strålevinkel | 140 grader |
| Tilbehør | 1*board+LED, 1*hængesæt, 1*stik |
| LED-chip | SMD2835 |
| Enkeltpakkestørrelse | 31X10X10 cm |
| Enkel totalvægt | 0.500 kg |
| Anvendelser | Udbredt til grøntsager, blomster, hydroponics, drivhus og plantefabrik |
| EAN | 7350143031922 |