Beskrivelse
Beskyt miljøet med LED plantebelysning! LED-teknologi har mange fordele i forhold til traditionelle lys. Op til 80 % mindre energiforbrug end traditionel HPS-lampe på 150W.
Plantelampen har et komplet lysspektrum! Udover det røde og blå lys, planter skal vokse og blomstre, er der også hvidt, infrarødt og ultraviolet lys. Derfor simulerer denne lampe sollys så præcist som muligt.
Robust lampe med god varmeafledning takket være det effektive aluminiumshus.
Stor køleplade, så der ikke er behov for blæser for at køle lampen ned.
Teknisk Data
| Produkttype | 150W E27 fuld spektrum led vækstlampe |
| PPFD | 38,786 μmol/(m.s) |
| PPFD | 165 μmol(m2s)@30cm |
| PPE | 2,23 μmol/J |
| Lampens lysstrøm(lm) | 1719,1 |
| Arbejdslevetid (time) | 50000 |
| Strømforbrug | 25W+/-3 % |
| Indgangsspænding | AC85 - 265V |
| Dækareal | 0,5 - 2 kvadratmeter |
| Strålevinkel | 160 grader |
| LED-mængde | 200 stk (18 rød (620nm) + 8 rød (660nm) + 8IR + 29 varm + 137 hvid) |
| Materiale | aluminium+PC |
| Base | E27 |
| Lyskilde | SMD2835 |
| GW | 540 g |
| Produktstørrelse | 15,4cmH*12,00cm |
| Enkeltpakkestørrelse | 13X13X16 cm |
| Enkelt totalvægt | 0,420 kg |
| Anvendelser | Udbredt til marihuana, grøntsager, blomster, hydroponics, drivhus og plantefabrik |
Dokument