Beskrivelse
Downlight DL127 7W 3CCT 360° DIM
Alsidig og effektiv LED downlight designet til moderne belysningsbehov. Denne 7W downlight har 3 valgbare farvetemperaturer (3CCT) og er dæmpbar, hvilket giver dig mulighed for nemt at justere belysningen for at skabe den perfekte stemning i ethvert rum.
Vigtigste funktioner:
- 3CCT Valgbar: Vælg mellem tre populære farvetemperaturer: 3000K (varm hvid), 4000K (neutral hvid) og 6000K (kold hvid) for at passe til forskellige miljøer og præferencer.
- Dæmpbar: Juster problemfrit lysintensiteten for at skabe den ønskede stemning eller spare energi.
Anvendelser:
Denne alsidige downlight er ideel til en bred vifte af indendørs anvendelser, herunder:
- Hjem (stuer, soveværelser, køkkener, badeværelser)
- Hoteller
- Markedspladser
- Skoler
- Hospitaler
- Restauranter
- Mødelokaler
- Spisestuer
- Firma kontorer
- Udstillinger (gallerier, museer, showrooms)
- Kommercielle rum (indkøbscentre, butikker, detailbutikker, supermarkeder)
Teknisk Data
| Effekt | 7W |
| Lumen | 700lm |
| CRI | 80 Ra |
| Farvetemperatur | 3CCT 3000/4000/6000K |
| Strålevinkel | 60 grader |
| Dæmpbar | Ja |
| Dimensioner | |
| Diameter | 87 mm |
| Højde | 30 mm |
| Udskæring | 70-75 mm |
| Bezel Finish tilgængelig | Hvid, sort, antracit, messing, børstet nikkel poleret krom, antik messing. (særlig bestilling) |
| Brandklassificeret | Ja |
| IP-klasse | IP65 |
| Gennemsnitlig forventet levetid | 50.000 timer |
| Spænding | 230V AC |
| Garanti | 5 år |
| EAN | 7350143031946 |