Beskrivelse
De frostede, klassiske LED-lamper med klassisk design giver et smukt, dekorativt varmt hvidt lys og en energibesparelse på omkring 90%. Lampernes velkendte former passer perfekt ind i dine eksisterende armaturer.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt lyskilde |
| Fatning | E27 |
| Glastype | Frosted |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskilde overfladebehandling | Frosted |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 10,6 cm |
| Bredde | 6 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 30.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 806 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | 0,5 s |
| Korreleret farvetemperatur (nom) | 2700 K |
| Lysstrøm | 806 lm |
| Lysudbytte (nominel værdi) (nom) | 115,00 lm/W |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Virkningsgrad | 115 lm/W |
| EU RoHS-kompatibel | Ja |
| EAN | 8718696472187 |
| EOC | 871869647218701 |
| Effektfaktor (brøk) | 0,5 |
| Effektfaktor | 0,51 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 7 W |
| Watt-ækvivalent | 60 W |
| Strømforbrug | 7 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | E |
| Længde | 11 cm |
| Angivet levetid | 15.000 timer |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 1825136 |
| Reference for lysfluxmåling | Kugle |
| Linjefrekvens | 50 Hz |
| EAN/UPC - Produkt | 8718696472187 |
| Egenvægt | 0,04 kg |
| Totalvægt | 0,05 kg |
| Højde | 10,7 cm |
| Længde | 5,9 cm |
| Bredde | 5,9 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929001243082 |