Beskrivelse
Philips MASTER LEDtube integrerer en LED-lyskilde i et traditionelt lysstofrørformat. Det unikke design giver et ensartet visuelt indtryk, der ikke kan skelnes fra traditionelle lysstofrør. Disse T5 lysstofrør er det rigtige valg for den bedste ydeevne og er designet til at modstå alle hverdagsforhold. Uovertrufne besparelser takket være lavt energiforbrug og usædvanlig lang levetid gør disse T5 LED-lysstofrør til et oplagt valg til alle krævende applikationer.
Teknisk Data
| Fatning | G5 |
| Nominel levetid | 60.000 timer |
| Driftscyklus | 50.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Reference for lysfluxmåling | Kugle |
| Farvekode | 830 [CCT på 3000K] |
| Strålevinkel | (nom) 200° |
| Lysstrøm | 1.000 lm |
| Farvebetegnelse | Hvid (WH) |
| Korreleret farvetemperatur (Nom) | 3000 K |
| Lyseffektivitet (nominel værdi) (nom) | 142 lm/W |
| Farveægthed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| LLMF ved slutningen af den nominelle levetid (nom) | 70 % |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| For mere information se vedhæftet fil. | |
|---|---|