Beskrivelse
Den nye Philips MASTER LEDtube Mains T5 gør dit belysningsprojekt nemt. Du behøver ikke længere tænke på drevteknologi. Takket være det unikke design kan Philips MASTER LEDtube Mains T5 installeres i armaturer, der drives af netspænding. Så simpelt! . Helt sikker, pålidelig og nem at installere, Philips MASTER LEDtube Mains T5 er det perfekte alternativ til konventionelle lysstofrør for at maksimere levetidsværdien med høje energibesparelser og lavere vedligeholdelsesomkostninger.
Teknisk Data
| Fatning | G5 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Driftscyklus | 200.000 |
| Lysteknologi | LED |
| Reference for lysfluxmåling | Kugle |
| Farvekode | 830 [CCT på 3000K] |
| Diffusionsvinkel (nom) | 200° |
| Lysstrøm | 1.600 lm |
| Farvebetegnelse | Hvid (WH) |
| Korreleret farvetemperatur (Nom) | 3000 K |
| Lyseffekt (nominel værdi) (nom) | 139 lm/W |
| Farveægthed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| LLMF ved slutningen af den nominelle levetid (nom) | 70 % |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| For mere information se bilag | |
|---|---|