Beskrivelse
CorePro LEDtube InstantFit HF T5 er den hurtige og nemme måde at udskifte T5- lysstofrør på med en hurtig tilbagebetalingstid. Produktet er designet med branchens førende ballastkompatibilitet og er ideelt til dine daglige belysningsopgaver.
Med enkel plug-and-play-installation forbedrer det energieffektiviteten med det samme og holder længere end konventionelle T5.
Teknisk Data
| Fod | G5 |
| Normeret levetid | 50.000 t |
| Skiftecyklus | 50.000 |
| Lighting Technology | LED |
| Lysstrømsmålingsreference | Sphere |
| Farvekode | 840 [CCT of 4000K] |
| Spredningsvinkel (nom.) | 200 ° |
| Lysstrøm | 3.900 lm |
| Lyseffekt (nominel) (nom.) | 146 lm/W |
| Farvebetegnelse | Kold hvid (CW) |
| Korreleret farvetemperatur (nom.) | 4000 K |
| Farveensartethed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 80 |
| LLMF ved den nominelle levetids udløb (nom.) | 70 % |
| Photobiological safety according to EN 62471 | RG0 |
| For mere information se bilag. | |
|---|---|