Beskrivelse
CorePro LEDtube InstantFit HF T5 er den hurtige og nemme måde at udskifte T5- lysstofrør på med en hurtig tilbagebetalingstid. Produktet er designet med branchens førende ballastkompatibilitet og er ideelt til dine daglige belysningsopgaver.
Med enkel plug-and-play-installation forbedrer det energieffektiviteten med det samme og holder længere end konventionelle T5.
Teknisk Data
| Fod | G5 |
| Normeret levetid | 50.000 t |
| Skiftecyklus | 50.000 |
| Lighting Technology | LED |
| Lysstrømsmålingsreference | Sphere |
| Farvekode | 830 [CCT of 3000K] |
| Spredningsvinkel (nom.) | 200 ° |
| Lysstrøm | 2.800 lm |
| Lyseekt (nominel) (nom.) | 136 lm/W |
| Farvebetegnelse | Hvid (WH) |
| Korreleret farvetemperatur (nom.) | 3000 K |
| Farveensartethed | <6 |
| Farvegengivelsesindeks | (CRI) 80 |
| LLMF ved den nominelle levetids udløb (nom.) | 70 % |
| Photobiological safety according to | EN 62471 RG0 |
| For mere information se bilag. | |
|---|---|