Beskrivelse
Klassiske former, som du kender og elsker. De bruger cirka 85 % mindre energi end traditionelle lyskilder takket være den nyeste energibesparende LED-teknologi og holder ti gange længere.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt lyskilde |
| Fatning | E27 |
| Glastype | Frosted |
| Lyskilde overfladebehandling | Frosted |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 10,4 cm |
| Bredde | 6 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 20.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 1055 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 827 | CCT på 2700K |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Virkningsgrad | 124 lm/W |
| EAN | 8718699763251 |
| EOC | 871869976325100 |
| Effektfaktor | 0,52 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 8,5 W |
| Watt-ækvivalent | 75 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | E |
| Længde | 10,4 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 387425 |
| EAN/UPC - Produkt | 8718699763251 |
| Egenvægt | 0,06 kg |
| Totalvægt | 0,1 kg |
| Højde | 14,6 cm |
| Længde | 6,5 cm |
| Bredde | 6,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929002025755 |