Beskrivelse
Philips' energieffektive LED-lyskilder giver et smukt, varmt hvidt lys og har en ekstra lang levetid, der fører til øjeblikkelige energibesparelser. Med sit rene og elegante design er denne lyskilde det perfekte alternativ, når du ønsker at udskifte dine standard frostede lyskilder.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt lyskilde |
| Fatning | E27 |
| Glastype | Frosted |
| Lyskilde overfladebehandling | Frosted |
| Dæmpbar | Kun med specielle lysdæmpere |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 10,4 cm |
| Bredde | 6 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 20.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 90 |
| Farvetemperatur | 2200-2700 K |
| Nominel lysstrøm | 1055 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 922-927 | CCT på 2200K-2700K |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Flere funktioner | Dæmpbar, WarmGlow |
| Virkningsgrad | 146 lm/W |
| EAN | 8719514324039 |
| EOC | 871951432403900 |
| Effektfaktor | 0,6 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 7,2 W |
| Watt-ækvivalent | 75 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | D |
| Længde | 10,4 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 453256 |
| EAN/UPC - Produkt | 8719514324039 |
| Egenvægt | 0,03 kg |
| Totalvægt | 0,05 kg |
| Højde | 14,6 cm |
| Længde | 6,5 cm |
| Bredde | 6,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929003011301 |