Beskrivelse
Philips frostede LED-lysekroner giver en blød, diffus lyseffekt og har en usædvanlig lang levetid. Denne lyskilde har et rent, elegant design og er perfekt til lysekroner med små fatninger (E14).
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt globus |
| Fatning | E27 |
| Glastype | Frosted |
| Lyskilde overfladebehandling | Frosted |
| Dæmpbar | Kun med specielle lysdæmpere |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 7,8 cm |
| Bredde | 4,5 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 20.000 |
| Nominel levetid | 15.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 90 |
| Farvetemperatur | 2200-2700 K |
| Nominel lysstrøm | 470 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | lyser øjeblikkeligt |
| Farvekode | 922-927 | CCT på 2200K-2700K |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort |
| Flere funktioner | Dæmpbar, WarmGlow |
| Virkningsgrad | 138 lm/W |
| EAN | 8719514324497 |
| EOC | 871951432449700 |
| Effektfaktor | 0,6 |
| Spænding | 220-240 V |
| Effekt | 3,4 W |
| Watt-ækvivalent | 40 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | D |
| Længde | 7,8 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 1109146 |
| EAN/UPC - Produkt | 8719514324497 |
| Egenvægt | 0,02 kg |
| Totalvægt | 0,04 kg |
| Højde | 12,7 cm |
| Længde | 5,3 cm |
| Bredde | 6,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929003013601 |