Beskrivelse
Philips LED-lyskilde, der tilbyder en generel belysningsløsning til daglige indendørsaktiviteter.
Opnå øjeblikkelige energibesparelser uden at gå på kompromis med lyskvaliteten, samtidig med at behovet for at skifte lyskilder reduceres.
Teknisk Data
| Fatning | E27 |
| Glastype | Frosted |
| Lyskilde overfladebehandling | Frostet |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Glas |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | UltraEfficient EyeComfort |
| Effektfaktor | 0,4 |
| Spænding | AC 220-240 V |
| Effekt | 5,2 W |
| Watt-ækvivalent | 75 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | A |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 1442619 |
| Højde | 10,4 cm |
| Bredde | 6 cm |
| Materiale | Glas |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 1095 lm |
| Opvarmningstid til 60 % lys | tænder med det samme |
| Farvekode | 827 | CCT på 2700K |
| Virkningsgrad | 210 lm/W |
| EAN | 8720169187856 |
| EOC | 872016918785600 |
| Produkttitel | LED CLA 75W A60 E27 2700K FR UE SRT4 |
| Længde | 10,4 cm |
| EAN/UPC - Produkt | 8720169187856 |
| Egenvægt | 0,03 kg |
| Totalvægt | 0,05 kg |
| Materialenummer (12NC) | 929003624501 |