Beskrivelse
Philips LED-lyskilde, der tilbyder en generel belysningsløsning til daglige indendørsaktiviteter. Opnå øjeblikkelige energibesparelser uden at gå på kompromis med lyskvaliteten, samtidig med at behovet for at skifte lyskilder reduceres.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt lyskilde |
| Fatning | E27 |
| Lyskilde overfladebehandling | Klar |
| Dæmpbar | Kun med specielle lysdæmpere |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 10,8 cm |
| Bredde | 6 cm |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Diffusionsvinkel | 300° |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort, UltraEfficient |
| Virkningsgrad | 210 lm/W |
| EAN | 8720169310490 |
| EOC | 872016931049000 |
| Effektfaktor | 0,9 |
| Spænding | AC 220-240 V |
| Effekt | 4W |
| Watt-ækvivalent | 60 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | A |
| Længde | 10,8 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 1882027 |
| EAN/UPC - Produkt | 8720169310490 |
| Egenvægt | 0,04 kg |
| Totalvægt | 0,05 kg |
| Højde | 14,6 cm |
| Længde | 6,5 cm |
| Bredde | 6,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929003800101 |