Beskrivelse
Philips LED-lyskilde, der tilbyder en generel belysningsløsning til daglige indendørsaktiviteter. Opnå øjeblikkelige energibesparelser uden at gå på kompromis med lyskvaliteten, samtidig med at behovet for at skifte lyskilder reduceres.
Teknisk Data
| Tiltænkt brug | Indendørs |
| Lampeform | Ikke-retningsbestemt globus |
| Fatning | E14 |
| Lyskilde overfladebehandling | Frostet |
| Dæmpbar | Nej |
| Materiale i lampen | Glas |
| Højde | 8 cm |
| Bredde | 4,5 cm |
| Antal tændingscyklusser | 50.000 |
| Nominel levetid | 50.000 timer |
| Diffusionsvinkel | 300° |
| Farvegengivelsesindeks | 80 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 485 lm |
| EyeComfort | Ja |
| LED-innovationer | EyeComfort, UltraEfficient |
| Virkningsgrad | 210 lm/W |
| EAN | 8720169310834 |
| EOC | 872016931083400 |
| Effektfaktor | 0,4 |
| Spænding | AC 220-240 V |
| Effekt | 2,3 W |
| Watt-ækvivalent | 40 W |
| Energieffektivitetsmærke (EEL) | A |
| Længde | 8 cm |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| EPREL registreringsnummer | 1881207 |
| EAN/UPC - Produkt | 8720169310834 |
| Egenvægt | 0,02 kg |
| Totalvægt | 0,03 kg |
| Højde | 12,7 cm |
| Længde | 5,3 cm |
| Bredde | 6,3 cm |
| Materialenummer (12NC) | 929003801201 |