Beskrivelse
Markspotten med udskiftelig lyskilde GU10 med en højere IP-klasse på IP67 til placering i jorden. I haven eller på indkørslen, og andre lignende steder. Mangler forbindelsesblok; køb to stykker 888802.
Teknisk Data
| Indgangsstrøm | AC 85-265V 50 / 60Hz |
| Lyskilde | 1x GU10 (max 35W) [ikke inkluderet] |
| Ip klass | IP67 IK09 |
| Tilladt tryk | 95 kg / cm2 |
| Husmateriale | Aluminium |
| Cover materiale | rustfrit stål + hærdet glas |
| Basismateriale | Plast |
| Antal kvælninger | 2 |
| Anbefalede kabeltykkelse til packboxen | 5,5-6,0 [mm] (3x0,75) |
| Mål med ærme | Ø110 x 110 [mm] |
| Monteringshuller | Ø100 [mm] |
| Arbejdstemperatur | -25 ~ 45 ° C |