Beskrivelse
Denne LED-lampe er perfekt til at erstatte traditionelle 100W pærer og giver et neutralt og kraftigt lys med en farvetemperatur på 4000K. Den har en effekt på 15W og giver en lysstyrke på 1500 lumen.
Anvendelsesområder:
- Boligbelysning: Perfekt til loftbelysning i stuer, soveværelser, køkkener og entre.
- Indendørs belysning: Anvendes i butikker, restauranter, kontorer og andre rum.
- Plantebelysning
Teknisk Data
| Lysstrøm | 1500lm |
| Farvetemperatur | 4000K |
| Spænding | 220-240V~ |
| DF | ≥0,7 |
| Effekt | 15W |
| Strøm | 125mA |
| Frekvens | 50/60Hz |
| CRI | Ra≥80 |
| Strålevinkel | 190° |
| Hg% | Nul |
| Glødelampeeffekt | 99W |
| EEI | F |
| Lys farve | neutral hvid |
| Produktfarve | Hvid |
| Model | A60 |
| Dimension | D60*H119 mm |
| Lampeholder | E27 |
| Arbejdstemperatur | -10℃~40℃ |
| Gennemsnitlig levetid | 15000 timer |
| Tænd/sluk | 7500 gange |
| Hovedmaterialer | PC |
| Enhed pakke antal | 1 stk/farve æske |
| Mellempakke antal | 10 stk/krympepose |
| Yderpakke antal | Halvtreds stk/ctn |
| Certificering | CE, RoHS |
| EAN | 8433325310202 |